Stěhování bytu v Praze v zimě


Naše země se vyznačuje zejména specifickým podnebným pásmem, které je pro některé oblasti světa zcela nezvyklé. Například pro takového rodilého Tahiťana, který nikdy neopustil svůj rodný ostrov, by to znamenalo přizpůsobit své zvyklosti a životní styl neuvěřitelným způsobem, a možná, že i velmi obtížně.

zasněžená auta ve městě

Co by musel takový Tahiťan řešit, kdyby byl nucen zde žít a musel se přestěhovat v zimním období? Tím chceme apelovat i na vás, abyste nezapomínali na některé zásady stěhování bytů v Praze http://www.odnesto.cz/stehovani-domacnosti/ právě v zimě.

Teplo a zase teplo – prochladnout v zimě v souvislosti se stěhováním je poměrně snadné, může k tomu svádět nevhodný oděv, kdy jsme v pohybu, nosíme těžká břemena a jsme propocení, což svádí odložit svetr a bundu. Prochladnou lze v zimě snadno i díky větrnému počasí, které je velmi zrádné hlavně v mrazu. Proto ani při stěhování nezapomínejme na kvalitní rukavice, ochranu uší a pokrývky hlavy vhodnou čepicí a náhradní teplé ponožky.

Dostatek tekutin – pitný režim je nutné dodržet i při stěhování v zimě, mějte u sebe celý karton minerálek, nejlépe Magnesie s dostatkem hořčíku, který se při pohybu z těla vyplavuje.

zasněžená silnice

Pozor na děti, rostliny a zvířata – v zimě nejvíce trpí malé děti, mějte je pod dohledem a dbejte na to, aby nedocházelo ke zbytečným úrazům, omrzlinám, pádům na zem a dalším nebezpečným situacím. Pokojové rostliny důkladně zabalte do tenkého papíru s bublinkovou fólií a zvažte jejich transport, nejlépe ve vytápěném prostoru. Podobný přístup vyžadují i domácí zvířata.

Námraza, sníh a led – v létě se vám nepoštěstí klouzat se na zamrzlé kaluži podél silnice, ale pokud na takové louži v zimě uklouznete s automatickou pračkou, můžete skončit v nemocnici. Mějte u sebe dostatek posypového materiálu, buď soli nebo nejlépe jemného písku či štěrku.

Stěhovací firma – Na stěhovací firmě v zimě záleží váš úspěch, pokud je spolehlivá, dobře technicky vybavená, zkušená a nepodceňuje úskalí zimního období, máte vyhráno. Na vás bude hlavně zajistit administrativní úkony a těch není málo.