Jakou garáž do nového domu

Při stavbě nového domu se téměř vždy počítá s tím, že součástí budovy bude i zateplená garáž. Zateplená garáž má oproti té nezateplené jednu nespornou výhodu – nebude nám odvádět z domu teplo a tím prodražovat provoz bytových prostor. Každá garáž musí mít pochopitelně i vrata.
Garážová vrata se vyrábějí v pěti základních variantách.
1)    Křídlová.
2)    Výklopná.
3)    Rolovací.
4)    Sekční.
5)    Posuvná.
garáže pro velký dům
Křídlová vrata
–         jsou levnější a mají univerzálnější použití. Pokud je s nimi dobře nakládáno, mohou se odměnit dlouhou životností a jsou provozně spolehlivá. Tato vrata však nelze namontovat u garáží, které mají sjezd pod úroveň okolního terénu. Nevýhodou je zabrání většího manipulačního prostoru. Možnosti jejich zateplení jsou dost omezené.
Výklopná vrata
–         vyrábějí se v několika typizovaných rozměrech. Toto řešení se hodí zejména pro dvougaráže. Výhodou je dostupná cena, tichý chod a možnost snadného zabudování do stavebního otvoru. Jestliže požadujete snadnější obsluhu, můžete si nechat zabudovat motorový pohon s dálkovým ovládáním.

Rolovací vrata
–         poskytují komfort a nejsou náročné na prostor. Roleta garážových vrat se navíjí pomocí motoru do kazety, kterou je možno instalovat nad vratový prostor. Tím pádem nebudou zabírat v garáži prakticky žádné místo. Další výhodou těchto vrat je lepší možnost tepelné izolace. Nevýhodou je hlučnější provoz motoru, který navíjí roletu. Vrata se obejdou bez sebemenší údržby. Pokud by přeci jen došlo k menšímu poškození, určitě si s jejich opravou poradí i laik.
rolovací garážová vrata
Sekční vrata
–         jsou tvořena panely, které se zasouvají pod strop garáže. Výhodou je bezhlučný provoz a dobrá tepelná izolace.
Posuvná vrata
–         zasouvají se do stran garáže. Výhodou je, že strop zůstává volný pro instalaci různých poliček a závěsů. Další výhodou je i to, že boční systém nabízí neomezenou vstupní výšku vchodu.