Nepodceňte výbavu vozidla

Ne každý řidič pravidelně kontroluje povinnou výbavu vozidla. Pokud ji máte v pořádku, můžete si při případných problémech na cestách ušetřit problémy. Možná ani nevíte, co vlastně do povinné výbavy vozidla patří. To by se vám mohlo vymstít a při případné silniční kontrole by vás mohla překvapit nepříjemná pokuta. Mezi základní výbavu patří určitě výstražný trojúhelník a reflexní vesta. Při nehodě nebo nuceném odstavení vozidla na vás i automobil tyto dva výstražné prostředky upozorní.

sněhové řetězy

Výstražný trojúhelník umístěte alespoň 50 m od vozidla. Na dálnici je vzdálenost větší, a to 100 m. Reflexní vestu si nezapomeňte obléknout ještě před tím, než vystoupíte z vozidla. Mezi nezbytnou výbavu patří lékárnička. Rozhodně zkontrolujte jestli vybavení lékárničky nemá prošlou expiraci, a zda obsahuje potřebný obsah. Obzvlášť na kontrolu lékárničky se policisté zaměřují. Nebudete-li mít vše potřebné v pořádku, pokuta vás zcela určitě nemine. Není ničím výjimečným pokud píchnete pneumatiku. Ve vašem vybavení by se měla nacházet lepící sada na opravu pneumatiky. Kromě povinné výbavy byste měli raději vozit i jiné nástroje, které můžete při drobných kolizích využít.

přezouvání pneumatik

Od věci rozhodně není náhradní pneumatika včetně heveru. Bez klíče na matice kol toho také mnoho nesvedete. Pojistky a žárovky dnes v povinné výbavě již nejsou. Rozhodně pokud do výbavy žárovky zařadíte, nic tím nezkazíte. Podcenit byste neměli ani možnost požáru vozidla. Do auta si pro tyto případy přidejte hasicí přistroj. Od věci nebude ani náhradní kanystr. Připravte se i na cestování v zimě a vezměte si sněhové řetězy. Nutností je také škrabka na led. Jestli budete cestovat do zahraničí, zjistěte si jakou povinnou výbavu požaduje země do které se chystáte vycestovat. Každá země může mít rozdílné předpisy a jejich neznalost vás neomlouvá.

Pozor na teploty v autě

Máte auto? Pokud ne, tak si ho co nejrychleji pořiďte. Sice je to žrout peněz, ale za ty zážitky a řízení je nejkrásnější pocit. Vít, kdybych mohla, tak řídím neustále, ale bohužel je autoškola extrémně už drahá a s mým platem plus pár korun za články se nedá našetřit.  Tak moc ráda, bych se přihlásila na autoškolu a naučila se to, abych mohla po večerech jezdit městě. Mám auto, ale je přítele. Auto, který žere náš plat. Benzín a všelijaké opravy. To je za několik tisíc. Auto je zas skvělý na to, že můžete vyjet kdykoliv a nejste závislý na čase kvůli autobusům nebo vlakům. Můžete klidně vyjet do Chorvatska nebo do Prahy. Je to úplně jedno, teda pokud jsou peníze na benzín nebo naftu. Zkuste si představit, že držíte v ruce papír od řidičáku a klíče od auta a můžete konečně řídit své vlastní auto.  Jste svobodná a můžete jet kamkoliv. A třeba chlapy? Ty mají rádi adrenalin, rychlost. Ale něco si musíme zdůraznit.

pes

 

Když jedeme autem musíme dbát na bezpečnost.

  • Připoutat se

  • Když máme s sebou dítě, tak mít s sebou sedačku

  • Dodržovat rychlost

  • Znát značky

  • Soustředit se na jízdu

  • Nepít alkohol před jízdou i po jízdě

  • Nesahat za jízdy na telefon

              Dávat si pozor na všechno, protože může hrozit nebezpečí vám i kolemjdoucí. Máte zvířátko?

auto

Ano? Tak vás prosím, abyste nechali zvířátka uvnitř auto při vysokých teplotách, protože pokud ho tam zavřete, tak je to týrání zvířat, a hlavně má kolemjdoucí právo o záchranu zvířete, pokud mu zbývá pár minut. Jen je důležité zavolat policii 156 a natočit si to rychle v jakém stavu pes je a pak rozbít sklo. A na tohle máme právo, protože když vidíme, že tam zvířátko postrádá vodu a vzduch, tak je to důležitý, abychom zachránili psí život nebo jakýkoliv život v autě. To samé, že nějaké maminky nechávají i děti v autě. Když uvidíte i miminko nebo dítě, který to už nezvládá, tak volat rychle policii a záchranou službu a pak zasáhnout.

Audi SQ8 TDI

SQ8 působí na první pohled, jako luxusní SUV, dokáže toho ale mnohem více, než jen ohromit kvalitním provedením? Na svou délkou 5006 milimetrů, 2190 milimetrů šířky a 1708 milimetrů výšky má 2996 mm rozvor náprav. Má robustní černou přední masku a úzká světla. Zezadu dominují čtyři koncovky výfuku, přičemž ta krajní je vždy zaslepená. Zadní světla jsou propojená tenkým pruhem světel.
Logo audi
Dodává se ve standartní výbavě s 21” palcovými pneumatikami, ale lze dokoupit i 22” palcové.
Disponuje vidlicovým osmi válcem s přeplňovaným motorem a dvěma sekvenčně zapojenými výfukovými turbodmychadly, to vše doplněno o podpůrný elektrický kompresor a mild hybridní soustavu. Její výkon je 900 Nm/435 HP od 1250 otáček za minutu ve 320 kW. Při kombinované spotřebě se vejde do 7,8 litru na 100 kilometrů. V této verzi má osmi stupňovou tichou automatickou převodovku tiptronic, která při řazení není téměř slyšet.
Zavěšení předních i zadních kol je pěti prvkové. Podvozek je vzduchový s adaptivními tlumiči. V příplatkové verzi je možno získat aktivní zadní diferenciál a aktivní stabilizátory. Čištění výfukových plynů probíhá standartně pomocí oxidačního katalyzátoru a filtru pevných částic. Její palivová nádrž pojme úžasných 85 litrů objemu.
Silnice krajina
Uvnitř je spousta místa jak vepředu, tak i vzadu pro nohy. Zavazadlový prostor má objem 605 litrů. Za příplatek je možné dokoupit sedačky ve sportovní verzi s integrovanou opěrkou hlavy, která ale ne každému vyhovuje, a při větší výšce řidiče může dokonce působit bezpečnostní problém. Jinak sedadla mají nejen ventilaci, ale i masážní mód.
O ticho uvnitř vozu se starají dvojitá bezrámová okna s elektricky ovládanou sluneční clonou a akustické přední sklo. Nejen díky vysokému posazení působí tak nějak bezpečně. Materiály jsou v prémiové verzi luxusní, a tak celkový dojem z interiéru je jedinečný. Má velký panel multimediálního systému, který skýtá různé nastavení jízdních vlastností a nastavení výšky podvozku. Kromě už standartní navigace a parkovacích kamer, zobrazuje 3D pohled, který vykresluje celé vozidlo strukturu okolního podkladu a pozici kol.
Jízdní vlastnosti jsou fenomenální. Perfektně sedí na silnici, netrpí nedotáčivostí a jak už bylo řečeno je překvapivě tiché oproti předchozí SQ7. Je schopná vyvinout maximální rychlost 250 kilometrů v hodině, a z nuly na sto se dostane už za 4,8 vteřiny. Závěrem toto SUV nelze jinak než stoprocentně doporučit.