Láká vás americká hypotéka?

V portfoliu bank najdete celou řadu úvěrových produktů, krom klasické hypotéky na bydlení i tzv. americkou hypotéku. Víte, jaký je mezi nimi rozdíl? Rozdílů mezi nimi je celá řada, pojďme si společně představit ty nejzásadnější.

  1. Účelovost

Hlavní rozdíl mezi klasickým hypotečním úvěrem na bydlení a americkou hypotékou tkví v jeho účelu. V prvním případě se jedná o účelový úvěr, který je banku sjednám za určitým účelem. Využít lze v případě výstavby, rekonstrukce či koupi nemovitosti. Účelový úvěr zpravidla disponuje výhodnou úrokovou sazbou, právě proto se vyplatí s ním financovat vlastní bydlení. Neúčelová hypotéka Fahd je ta americká, peníze z ní je tak možné čerpat de facto na cokoliv. Je skvělou volbou při zafinancování větších životních rozhodnutích, jako je cestování, studium v zahraničí nebo třeba pořízení automobilu.

půjčení peněz

V případě, kdy je žadateli schválena klasická verze hypotečního úvěru na bydlení, je zapotřebí veškeré výdaje dokládat pomocí dokumentů, faktur a účtenek. Americkou hypotéku zase celá řada lidí volí z důvodu pohodlnosti, kdy je možné peníze čerpat na cokoliv. Tato benevolentnost je však mnohdy vykoupena vyšší úrokovou sazbou.

  1. Úroková sazba

Jak už bylo výše řečeno, americká hypotéka je neúčelovým úvěrem. I z tohoto důvodu je pro řadu klientů pohodlnějším způsobem financování svých plánů. Ovšem tento ústupek ze strany banky je vykoupen vyšší úrokovou sazbou, než je tomu u běžného úvěru na bydlení. I přesto je potřeba poznamenat, že americká hypotéka nabízí stále výhodnější úrokovou sazbu, než je tomu často u nevýhodných spotřebitelských úvěrů.

výše úroku

Průměrná úroková sazba u hypotečního úvěru na bydlení se aktuálně pohybuje kolem 1,5%, u americké hypotéky je to zhruba dvojnásobek a běžné spotřebitelské úvěry mohou nabídnout úrokovou sazbu kolem 10%. Tak pro kterou variantu se rozhodnete vy?

Posted in Www

Skutečně se SEO optimalizace finančně vyplatí?

Asi nikdo nebude rozporovat, že cílem každé firmy, jedno jak velké, je vydělat co nejvíce peněz. Koneckonců, založena byla právě proto, aby svým majitelům přinášela zisky, a čím větší, tím lepší. K tomu jsou však potřeba zákazníci. Problémem zvláště pro začínající podniky může být jak je získat.

K tomuto účelu slouží nejrůznější způsoby propagace. Ač je však reklama tím zdaleka nejznámějším a nejviditelnějším, není ani zdaleka jediná. Existuje mnoho marketingových strategií, a jednou z nich je i metodika SEO optimalizace https://www.seolight.cz/.

burza4

Jedná se o metodu široce využívanou především malými a středními podniky. Má za cíl zvýšit návštěvnost webové stránky tím, že se upraví tak, aby se v seznamu výsledků vyhledávání při zadání určitého slova či fráze objevila na jednom z prvních míst.

Problémem však může být, že je poměrně náročná, především na lidskou práci. Její součástí je totiž mimo jiné i psaní podpůrných článků, kterých je nutno napsat poměrně velké množství za krátkou dobu. A k tomu je potřeba dostatečné množství lidí, které zvláště malá firma nemůže postrádat.

Není proto divu, že je obvyklé se v tomto případě obrátit na externí firmu, která se na tuto metodiku specializuje. Ta vám i pomůže sestavit kompletní plán a strategii šitou na míru. Musíte ovšem počítat s tím, že za tuto službu něco zaplatíte.

firma1

Proto vyvstává otázka: skutečně se vyplatí SEO aplikovat? Jak velký bude nárůst zisku a za jak dlouho můžeme očekávat návratnost vložených peněz?

Na tyto otázky není snadné odpovědět. Závisí totiž na mnoha faktorech, přičemž jedním z nich je i to, jak kvalitně je provedena. Čím lépe, tím více zákazníků přibude. Přesto je fakt, že se ne vždy musí vyplatit.

Řešením je si předem nechat zpracovat analýzu, která nám řekne, jaké výsledky můžeme zhruba očekávat. Teprve na jejím základě je dobré se rozhodnout, zda do toho půjdeme či nikoliv. Koneckonců, jde přede o naše peníze.

Posted in Www

Peníze, se kterými by byl život snadný

Také si občas říkáte, jak by se vám žilo skvěle, kdybyste nemuseli řešit žádné starosti s penězi? Tak takového životního štěstí dosáhne jen málokdo, ale i když zrovna vás v životě nepotká, tak je zde stále výhodná půjčka, se kterou dosáhnete na všechno, co si usmyslíte.

Řeč není samozřejmě o ničem jiném, než o nebankovní hypotéce Fahd.cz.

To je půjčka, která je veskrze praktická, přiměřeně výhodná, a především dobře dosažitelná pro všechny. A to se o těch ostatních rozhodně říci nedá.

drobne mince (2)

Nebudeme si zastírat, že byste na finančním trhu mohli sehnat i lepší nabídky – tedy pokud jde o finanční výhodnost a výši úrokové míry, jenže problémem takových nabídek je především to, že na ně jen málokdo dosáhne. Klidně by se dalo říct, že jsou zde jen pro vyvolené – pro lidi, kteří mají hromadu peněz na účtu a velice výnosné zaměstnání, takže jim každý rád půjčí, o kolik si řeknou.

Ovšem co má dělat člověk, který má jen průměrný plat, anebo ani to ne, a k tomu třeba i zápis v registru? Tak ten do banky ani chodit nemusí, protože by to byla zbytečná ztráta času – v takové situaci mu tam nikdo nepůjčí ani korunu. Navíc by to byla velká ztráta času – museli byste si sjednat schůzku, dlouho na ni čekat, vyplnit řadu formulářů…

dve euro mince

A přesně to vás v nebankovní společnosti nečeká, ať už zde požádáte o libovolný úvěr. Zde je každá žádost o úvěr otázkou několika okamžiků. Jen pár chvil je totiž potřeba k tomu, abyste vyplnili několik polí, a především napsali, jakou nemovitostí se za budoucí úvěr zaručíte.

Tato půjčka nezbytně vyžaduje ručení nemovitostí. Může to působit riskantně, ale zase takový velký risk to není, protože když budete úvěr pravidelně splácet, tak takovou záruku ani nepocítíte. Vlastně je to úplně naopak – díky solidní záruce nebudete muset plnit jiné podmínky a požadované peníze můžete mít doma již za několik dní – tak to půjde hladce!

Posted in Www

Obliba dezinformátorů ve fake news a hoaxech

Součástí mediální gramotnosti jak dětí, tak dospělých, je znalost tzv. fake news a hoaxů. Internet, a zejména příspěvky na sociálních sítích, se těmito podvodnými a poplašnými zprávami jen hemží, tak jak je poznat a jak jim nepodlehnout?
Snaha masy ovlivnit, zmanipulovat a šokovat je odjakživa velmi silná a s rozšířením internetu to mají manipulátoři o mnoho snazší. Je proto potřeba uživatelům internetu zdůrazňovat, aby se vzdělávali v oblasti médií.falešné zprávy.jpg
Platí stále pořekadlo, že lež má krátké nohy? Ano, pořád platí, a to i v případě lživých zpráv na internetu, bohužel však mnozí uživatelé internetu pravdu nezjišťují, takže lež neodhalí, ačkoli ji už odhalil někdo jiný před nimi. Internet je dobrým sluhou, můžete si mnoho informací, které se internetem šíří, ověřit, je ale potřeba tomu věnovat několik okamžiků.
Je dobré používat selský rozum a nevěřit všemu, co kdo říká a co se kde píše, nesdílet hned vše, co vám kdo pošle. Je zapotřebí rozlišovat weby/zdroje důvěryhodné a nedůvěryhodné. Seriózní média by se měla řídit etickými zásadami a zákonem, u nedůvěryhodných zdrojů toto rozhodně často neplatí. Abyste pomohli ostatním uživatelům, hlaste příspěvky se škodlivým obsahem, pokud je to tedy možné (například u mnoha aplikací či sociálních sítí ano) a upozorněte na to v komentáři.
Falešnou zprávu například odhalíte velmi snadno tak, že seriózní média o ní nepíšou. Oficiální média by proto měla velmi kriticky posuzovat všechny informace, které se k nim dostanou a které oni vyšlou do světa. Kdo má zájem, může na internetu najít mnoho webových stránek, které se tímto tématem zabývají, vyvracejí fake news, často řeší důvod vzniku těchto zpráv a rozkrývají zdroje.
Poplašné zprávy bývají velmi často podpořené videi či fotografiemi, jejichž původ je různý a s danou zprávou nemají často nic společného, jsou vytrženy z kontextu. Existují však stránky, které umí původ videí či fotografií najít.poplašné zprávy.png
Považujte za důležité hledání pravdy a tuto hodnotu sdílejte i se svými dětmi. Naučte je rozlišovat pravdu a lež, naučte je pracovat s předkládanými zprávami a ukažte jim, jak si mohou zprávy ověřovat. Veďte je tak, aby byly mediálně gramotné a svým chováním odpovídaly za to, co sdílí například na sociálních sítích. Podpořit by vás v tomto měla i škola, pokud ne, dejte učitelům podnět vy.

Posted in Www

Počítat, počítat a počítat

Říkali vám to v základní škole, na střední škole, možná i na vysoké nebo už v práci. Doma i na cestách, na návštěvě, spatřili jste to, když jste četli doma na internetu článek. Základní počty jsou zkrátka nutností. A pokud se chystáme na úvěr, je elementární znalost matematiky alespoň základním předpokladem, protože nikdo za nás nebude počítat, na kolik nás vlastně úvěr u společnosti vyjde, kolik přeplatíme od základu či jestli to nejde nějak výhodněji. To si bohužel musíme spočítat sami, protože každý spoléhá, že se nám do toho nebude chtít.velká statistická tabulka

Vždycky je navíc lepší, pokud si člověk udělá všechno sám, s pomocí nějakého nástroje, než aby mu to někdo říkal do telefonu – pro jistotu. Hypoteční kalkulačka Americká-nebankovní-hypotéka.cz může být skvělým nástrojem právě pro ty, kteří dělají rychlý průzkum trhu a snaží se počítat sami. Okamžitě nám totiž vyplivne alespoň rámcově čísla, od kterých se můžeme odpíchnout a pak si sami spočítat vše ostatní. Zároveň nám také kalkulačka řekne, jestli, pokud bychom trvali na částkách a podmínkách, by nám vůbec společnost úvěr poskytla. Častokrát je třeba vyvažovat podmínky, které bychom chtěli v ideálním případě, s těmi, které stanoví společnost. Samozřejmě, že na všem se dá domluvit, standardizované neměnné formy jsou ale dneska více či méně častější, takže se nespoléhejte na to, že poté, co vás společnost telefonicky kontaktuje, uděláte nějakou zásadní změnu.matematický vzorec na papíře s tužkou
Zároveň je nutné podotknout, že každá společnost vždycky bude pátrat po tom, kde by mohla ušetřit / získat, kdežto vy se snažíte svými počty najít to nejlepší a nejvýhodnější východisko pro vás. Už ale jen to, že si to budete schopni spočítat sami (byť s pomocí nějakého nástroje), znamená, že se můžete daleko lépe rozhodovat a dělat informovanější rozhodnutí. A v konečném důsledku aspoň můžete říci, že jste se snažili a že jste udělali vše proto, abyste našli tu nejlepší nabídku.

Posted in Www

Nebankovní americké hypotéky

Potřeba peněz je běžná záležitost a ne vždy lze vysokou finanční částku získat pomocí měsíčního výdělku nebo úspor. Často jde o stotisícové částky, které byste museli šetřit léta a vy potřebujete obvykle situaci řešit hned.

domek

Od toho jsou na finančním trhu různé úvěry, půjčky a hypotéky, které poskytují jak bankovní, tak i nebankovní společnosti. První kroky tedy vedou do banky, kde ne každý žadatel odejde s pořízenou. Přísné podmínky nedovolují získat úvěr každému a už vůbec ne hypotéku, která má ještě přísnější podmínky. Navíc pokud potřebujete peníze na cokoliv, tak je požadována ještě vyšší bonita klienta.
Nemusíte však zoufat ani ztrácet naději, protože další možností získání peněz bez dokládání účelu, tedy na cokoliv jsou nebankovní americké hypotéky.
Účelem této formy hypotéky je poskytnutí peněz, které může následně klient použít nejen na pořízení bydlení, ale také třeba ba podnikatelské účely, vyplacení dluhů, nákupy zařízení a podobně.

Výhodné řešení se zástavou nemovitosti

Tak, jak u běžných hypoték ať už v bance nebo u nebankovní společnosti, tak i v tomto případě je nutné splnit podmínku, která spočívá v ručení nemovitostí. Taková nemovitost se následně zastaví na katastrálním úřadu ve prospěch společnosti, která poskytuje úvěr a to až do celkového splacení dlužné částky.
Doba splatnosti je možná až na 30 let a minimálně na 1 rok, takže si můžete splátky rozložit dle individuálních potřeb a nezatížit tak svůj měsíční rozpočet vysokými výdaji.

hypotéka

Vyšší částka umožní vyřešit všechny potřebné záležitosti a nemusíte si tak brát několik třeba spotřebitelských úvěrů, které by se vám mohli pěkně prodražit a dostat vás do zbytečných finančních potíží.
Oceníte také krátkou dobu pro vyřízení, protože nebudete čekat měsíce, ale již během pár dnů můžete mít svoje peníze na účtu.
Peníze si můžou půjčit jak firmy, tak i živnostníci a zachránit tak svůj podnikatelský záměr nebo rozšířit výrobu a prodej. Peníze na cokoliv a bez problémů.

Posted in Www

100% hypotéka – cesta jak na ní dosáhnout

Nejčastější možností financován především bydlení je oblíbený finanční produkt, který nabízejí bankovní i nebankovní společnosti a to hypotéka.
Můžete si vzít klasickou nabídku určenou pouze na bydlení nebo americkou, z které peníze můžete využít na cokoliv. Je však možná 100% hypotéka?
Není to tak dávno, co Česká národní banka nařídila zrušení financování jakéhokoliv záměru plnou částkou z hypotéky. Důvodem tohoto opatření je ochrana dlužníků před nadměrným finančním zatížením a proto finanční společnosti vyžadují od klientů úspory, které doplní požadovanou částku a nebudou se tak muset zadlužit na vysoké hypotéky.

stavba

Je však na každé společnosti, jestli půjde do rizika a poskytne plnou sumu na úvěr nebo zajistí klientům jen určité procento z požadované částky a tím ochrání žadatele před přílišným zadlužením.
Banky tedy požadují pro získání hypotečního úvěru nejen vysoké příjmy a bonitu klienta, ale také vysoké procento úspor. Nebankovní společnosti jsou v tomto směru shovívavější a poskytují až 90%.

Podání online a žádné zdlouhavé čekání na vyřízení
Podmínkou pro získání hypotéky je ručení nemovitostí a to formou zástavního práva ve prospěch dané finanční společnosti. Tato zástava je platná po dobu splácení úvěru a zástavní právo bude zrušeno po splacení dlužné částky včetně úroků.

Oceníte také rychlé vyřízení a to podání žádosti online. Minimum dokumentů je další výhodou, kterou u nebankovních společností oceníte a také možnost získat hypoteční úvěr i se záznamem v registrech dlužníků.
Po podepsání smlouvy dostanete požadovanou částku na svůj bankovní účet. Její výše je závislá na konkrétním požadavku klienta a také na tržní hodnotě nemovitosti. Tržní cena určuje maximální možnou výši, ze které se počítá uvedených 90%, které je možné získat.

euro

Peníze následně můžete využít na koupi bytu, domu či jeho stavbu nebo v případě bezúčelné varianty na cokoliv dalšího či dokonce vyplacení dluhů.

Posted in Www

Těžbu Etherea bude možné realizovat také pomocí procesoru Antminer F3

Těžba kryptoměny dosud spočívala především na výkonných grafických kartách (GPU). Výrobci elektroniky a výpočetních systémů však nezůstali strnule stát v ústraní a snažili se současnému těžařskému boomu přizpůsobit. Jedním z příkladů je čínský subjekt Bitmain, který vyvíjí speciální čipy pro těžbu s názvem Asic. Např. pro těžbu Etherea se produkt nazývá Antminer F3.

čip

Čipy Asic několikanásobně převyšují výkonnost grafických karet a stačilo jen několik týdnů času k tomu, aby se tento produkt proměnil v neuvěřitelný business. Odrazilo se to pochopitelně na příjmech firmy Bitmain, která zaznamenala za rok 2017 zisk z tržeb srovnatelný se známým výrobcem grafických karet Nvidia.

Podmínka těžby – dostatek RAM

Ethereum lze těmito specifickými procesory těžit jen s určitou podmínkou. Jde totiž o to, že těžební algoritmus vyžaduje poměrně značné nároky na paměť a její systémovou propustnost. Výrobce Antmineru to však vyřešil elegantně – vlastní pamětí, podobně, jakou mají grafiky GPU. V jednom Asic čipu by mělo být k dispozici 4 GB RAM, tedy celkem v procesoru Antimer F3 72 GB paměti. Ve finále by těžební stroj vybavený třemi PCB měl mít 200 MH/s hashrate, což je mnohem více, než současné grafické procesory (tedy zhruba ekvivalentní sedmi až osmi výkonným grafikám Radeon RX 580).

Dá se pochopitelně očekávat, že cena procesorů Antminer F3 bude vysoká, ale předpokládá se, že se tím zároveň vytvoří tržní konkurenční prostředí složené z potenciálních zájemců o těžbu, zvláště v dnešní době, kdy je na trhu nedostatek výkonných grafických karet. Dá se ale také odhadnout, že pokud bude na trhu zájem o technologie Asic, bude stoupat hashrate celého systému, tím se pochopitelně navýší obtížnost samotné těžby a výnosy z těžebního procesu uskutečňovaného prostřednictvím GPU budou tak nízké, že se nebudou vůbec rentovat.

mapa

Majitelé těžebních systémů postavených na grafických kartách však zoufat nebudou, pomocí GPU se stále bude těžit např. Monero a spousta dalších virtuálních mincí.

Posted in Www