Když se s nikým ze společnosti nedá domluvit…

Bohužel se může stát, že začnete pracovat ve společnosti, kde po pár dnech zjistíte, že už déle nevydržíte a to právě proto, že se s lidmi z dané společnosti nedá na ničem domluvit. Když člověk něco potřebuje a jde se někoho zeptat, ostatní jsou hned otrávení a jsou velice ochotni danému člověku sdělit odpověď. Je jasné, že nikdo nechce pracovat ve firmě, kde se nenajde nikdo, kdo by zejména na začátku danému člověku pomohl.

Jestliže se i vám něco takového stane a opravdu nikdo nebude ochoten vám pomoci a to ani nejvyšší šéf, uděláte nejlépe, pokud z dané práce odejdete a budete hledat práci novou. I kdybyste měli být vedeni na úřadu práce a sedět doma, určitě bude něco takového pořád lepší, než když zůstanete v dané firmě.

sezení na schůzi

Uvidíte, že na konec budete ještě rádi, že jste se rozhodli do doby, než najdete novou práci, zůstat doma, protože to bylo momentálně to nejlepší rozhodnutí.

Bohužel se skutečně může stát, že se člověk setká s tím, že nebude nikdo, kdo by byl ochoten danému člověku pomoci a pokud nechcete, aby to dopadlo tak, že vy danou věc nějak uděláte, ale poté, co ji odevzdáte, zjistíte, že je to špatně a je potřeba vše udělat nanovo, je jasné, že člověk z něčeho takového opravdu nadšený nebude.

sezení u stolu

Právě aby se něčemu takovému předcházelo, je nejlepší, když se člověk nebude bát zeptat. Je ale jasné, že když nikdo danému člověku neporadí, nebude nadšený z toho, že tato situace může nastat.

Pokud se skutečně dostanete do takové situace, můžete to ještě udělat tak, že se zkusíte poradit s kolegy z bývalé práce nebo budete hledat na internetu, jestli náhodou někde nenajdete odpověď na vaši otázku. Je možné, že na konec danou věc uděláte tak, jak máte, ale i v takovém případě je lepší dívat se po pracovním místě někde jinde, protože pokud to takhle půjde dál, ideální to rozhodně nebude.

Nepravdivé informace na internetu

V dnešní době je internet doslova zaplaven informacemi. Mezi nimi můžeme najít opravdu pomocné informace, ze kterých se dá nějakým způsobem těžit. Na druhou stranu, jsou zde i informace nepravdivé, kterými si v lepším případě přivodíme posměch přátel a kolegů a v tom horším případě můžeme dostat třeba špatné hodnocení ve škole nebo v práci. Jak se ale vyznat v takovém množství článků a zpráv? Jak poznat co je pravda a co je lež?

Otazníky, otázky

Sledujte titulky

Titulek článku by měl být zajímavý a měl by čtenáře navést k tomu, aby si článek přečetl. Na to ale vsází mnoho nepříliš věruhodných médií. Můžete se tedy setkat s titulky, které jsou až moc extravagantní a do očí bijící. Hraje se tedy na to, aby vás dostaly z emoční stránky. Jen si to sami představte, otevřete si prohlížeč a vyskočí na vás dva titulky, jeden bude znít takto: „Levicová strana se dostává po posledních volbách do vedení.“ a jako druhý titulek například: „Koťátka, která se topila v řece zachránila školačka z Prahy, foto v článku.“ Určitě si dovedete představit, že průměrný čtenář se bude spíše než o politiku zajímat o roztomilejší a záživnější věci, jako třeba šťastně zachráněná koťátka. Mnohdy jsou i tyto nadpisy napsány s gramatickými chybami. Po přečtení článku začnete přemýšlet, jestli jste vůbec přečetli plnohodnotný článek nebo jen vymyšlený příběh.
Noviny, tisk, informace

Nevěřte všemu, co na internetu vidíte a čerpejte jen z ověřených portálů.

Snažte se čerpat informace jen z ověřených a věruhodných zdrojů. Věřte, že i když se vás bulvární média snaží nalákat na jakoukoliv informaci, nemusí to být vždy tak úplně pravda. Pokud uvidíte zprávu o tom, jak umřela nějaká hvězda nebo slavná osobnost, vyhledejte si její jméno v prohlížeči a hledejte u státních zpravodajství nebo jinak ověřených zdrojů. Po nabití pravdy z nepodložených informací se totiž můžete snadno stát nejen terčem posměchu, ale můžete si také zavařit na pořádný problém.

Bojovník ISIS místo nepřátelských jednotek dronem odpálil sám sebe


Osudná nenabitá baterie
Drony se u ozbrojených sil používají jednak jako zbraně, ale také na průzkumné výpravy nad nepřátelským územím. Což je velmi strategické, jelikož tato technika není příliš finančně nákladná, a navíc při případném odhalení nejsou žádné ztráty na životech. Zmíněný muž připevnil k chytrému dronu plastickou výbušninu a poslal ho k předem vybranému cíli – k nedalekému městu, kde sídlily jednotky britské armády. Ovšem dron neměl dostatečně nabitou baterii a dříve, než cíle dosáhl, spustil se automaticky proces RTH.
voják na cestě
Funkce Return To Home
Jedná se o zkratku z anglického Return To Home, funkci, kterou má téměř každý bezpilotní letoun, který disponuje GPS přijímačem. Lze v ní nastavit, co se má s dronem stát právě v případě, že energie v baterii klesne pod určitou hranici. V nastavení si majitel může vybrat z několika možností – dron se dokáže zastavit a vznášet se ve vzduchu, může bezpečně přistát, nebo se vrátit na místo, které má označené jako „Home“. Zmíněný muž měl ke své smůle zadanou právě poslední z možností, nejspíše především proto, aby bojovníci neztráceli příliš mnoho dronů v terénu.
Muž zaplatil za svoji chybu
A tak dříve, než by bezpilotní letoun stačil nálož dopravit k určenému cíli a zlikvidovat ho, spustil již zmiňovanou RTH a začal se jako bumerang vracet zpátky ke svému pilotovi. Když se dron objevil zpátky nad hlavou bojovníka Islámského státu, nemohl se muž už nijak zachránit. Trhavina ihned vybuchla a on byl na místě mrtev.
dron v letu
Hrozba bezpilotních letounů
Tento terorista se sice dokázal odstranit sám, přesto jsou pro místní vojáky drony velkou hrozbou. Například přizpůsobený dron DJI Phantom se mezi povstalci hojně využívá k přenášení explosivních látek a jako létající bomba. Účinný je též odjištěný ruční granát zastrčený v trubce, která je připevněná k bezpilotnímu letounu.

Rasismus proti bílým lidem

Rasismus proti Afroameričanům, byl velký problém od skoro počátku věků. V Americe se kvůli tomu vedla občanská válka. Naštěstí už jsme se jako společnost od obrovských projevů rasismu posunuli daleko i když je pořád na čem pracovat. Avšak existuje něco jako odpor vůči europoidním (bílým) lidem?

Afro americká žena

Představte si to. Jdete do obchodu a potkáte afroamerickou rodinu a ti vám začnou nadávat, smát se vám a pokřikovat na vás tak, že to slyší celá ulice. Všichni si budou nejspíš myslet, že jste něco špatného provedli. Na svou obhajobu nemůžete říct nic, jelikož jen byste otevřeli pusu nazvou vás rasistou. Řekněme, že tohle nějak oklepete a zapomenete na tenhle nepříjemný zážitek. Ale co když se vám stane něco takového v práci, která živí vás a vaši rodinu? Nebudete se líbit kolegovi, ten vás nazve rasistou a hned máte obrovský problém.

Samozřejmě ta averze vůči bílým je oprávněná, avšak my nemůžeme za to, co dělali naši předci. Jistě jsou tu pořád silně rasističtí lidé, ale ti ubývají a je jich hodně málo. Určitě je 90% obyvatelstva jedno kdo má jakou barvu kůže, dokud toho nezneužívá k tomu, aby měl nějaké „výhody a privilegia“
Mladé bílé děvče

Určitě jste již všichni slyšeli o velké brutalitě a agresivitě policajtů vůči Afroameričanům, kteří ani nemusí nic spáchat a nasadím jim, želízka v podstatě bez důvodu. Společnosti by velice prospělo, kdyby se lidé brali jako lidé, a ne jako několik rozdílných ras (latino, Afroameričan, europoidní atd.) A dle mého názoru už to tak většina lidí bere, nekouká se na váš vzhled. Neřeší vaši minulost, pokud to nebylo něco šíleného nebo strašného. A hlavně jste prostě člověk nic víc nic míň.

Ovšem vždy se najdou lidé, kteří si najdou sebemenší důvod nemít někoho rádi kvůli tomu za co nemůže, nebo ještě hůř ho k tomu budou vychovávat rodiče. Je to velice smutné, ale jako lidé se musíme začít chápat navzájem, a nejen myslet na sebe.

Získáte s ním spoustu možností

Osobní automobil je zcela jistě využíván nejvíce jako prostředek, který vás dopraví do zaměstnání a zpět, který vám odveze objemný rodinný nákup a přepraví vaše děti mezi jejich zájmovými kroužky, školou, kamarády a sportovními aktivitami. Vaše osobní auto vám však může sloužit ještě efektivněji. A to s jedním užitečným doplňkem https://www.amsa.cz/Tazne-Zarizeni-3691. Tažné zařízení vám umožní připojit k osobnímu vozu například vozík a hned máte jasno v tom, jak převezete nové zařízení do bytu, nebo nábytek do dětského pokoje, který jste právě zakoupili v obchodním centru. S dětmi je třeba měnit nábytek pravidelně, jelikož musí vždy odpovídat jejich aktuálním potřebám a zájmům. Ale s připojením vozíku, ještě vaše možnosti z daleka nekončí. Co třeba připojit obytný přívěs?

Obytný přívěs

Dovolená po krásách naší země a přitom vlastní malý domeček, který si vezete s sebou. A ačkoliv je malý, najdete v něm vše potřebné pro pohodlně strávenou dovolenou. A s přívěsem můžete strávit každý víkend někde jinde, nebo během dvou týdnů stihnout navštívit hned několik destinací. Pokud kouzlu léta propadnete zcela, můžete si zakoupit i vlastní motorový člun, který rovněž dopravíte k vodě jen z pomocí osobního auta, tažného zařízení a vozíku.

Tažné zařízení k přepravě člunu

Je vaše rodina také milovníkem cyklistiky? I tady oceníte tažné zařízení. K dokoupení jsou speciální držáky, které uvezou kola pro celou rodinu a vy je nakládáte rychle a bez námahy.
Nemusíte se bát ani nákupu základního modelu za výhodnou cenu. I ten vám odvede perfektní službu. V nabídce však naleznete i kusy, na které je poskytována doživotní záruka. Strach nemusíte mít ani z jeho montáže. Je velmi jednoduchá a zvládne ji každý s použitím základního vybavení.


Už jste si vybrali? Vašemu autu zkrátka tažné zařízení nemůže už nadále scházet.