Neplodná žena, to má v životě těžké

Setkáváme se s tím na denním pořádku, všude se o tom mluví, je čím dál více případů a také naštěstí – obrovské množství možností. Jedná se o neplodnou ženu, která se musí potýkat nejen s fyzickým bojem o to, aby její tělo přijelo početí, ale také s nátlakem její psychiky, která dovede ženu, která touží po dítěti potrápit a přivést ji k depresi.
těhotenský test

Jste na to dva, ale trápí se jen jeden

Otázku budoucího potomstva žena prožívá daleko více než její partner. Když nastane situace, že se páru nedaří zplodit miminko, začnou se objevovat obavy a pocity, které neumíte ovládat. Neplodnost žen je přitom už normální diagnóza, která naštěstí s pokrokem dnešní medicíny není vůbec neléčitelná. Muže, většinou tolik nerozhodí fakt, že to nepůjde tak snadno a hned, ale žena jako ta, která je k tomu už od nepaměti předurčena, pociťuje nesmírné zoufalství.
–       pocit selhání
–       deprese a úzkost
–       méněcennost
–       množství otázek
I s tím se musí žena, která není schopná otěhotnět poprat v sobě, ve vztahu a ve společnosti.
smutná zrzka

Kdo nezažil, nemůže soudit…

Je nesmírně vzácné, když se zamilovanému páru poštěstí počít miminko, bez problému ho přivést na svět, a pak si jen užívat běžné starosti, které s jeho příchodem nastanou. Když však nemáte to štěstí a vaše tělo odmítá k početí přistupovat automaticky, musíte hledat možnosti. A že jich v dnešní době je.
–       umělé oplodnění
–       léky na podporu plodnosti
–       adopce
háčkované botičky

To jsou tři nejznámější kroky, které páry zvažují v případě, že se jim nedaří miminko počít. Někdy však neplodnost ženy není fyzickou záležitostí, ale jen psychického rázu. Často se stres, napětí, honba za tím mít miminko hned a teď podepíšou i na tom, že se početí vůbec nedaří. Jen klidná, odhodlaná a silná žena, která má čistou hlavu a trpělivost, může mít šanci na to, že se to jednou povede. A důkazem toho jsou i případy, kdy i dlouholetému neplodnému páru, spadlo miminko takzvaně z nebe, kdy žena náhle a nevysvětlitelně otěhotněla.