Penziony v Českých Budějovicích vás zvou do malebné krajiny Jižních Čech

Vypsali-li bychom anketu o nejkrásnější evropské město, jistě by v ní České Budějovice uspěly na předních pozicích. Alespoň mezi lidmi, kteří to tu dobře znají. Městem protékají dvě významné české řeky Vltava a Malše a za zmínku jistě stojí i náměstí Přemysla Otakara II., obehnané Mlýnskou stokou a parkovými zónami, mezi nimiž vévodí parky Háječek, Dlouhá louka a Stromovka. Je zde široké veřejnosti k dispozici plavecký bazén, venkovní koupaliště a velmi oblíbená cyklotrasa podél Vltavy k zámku v Hluboké nad Vltavou.

náměstí v Českých Budějovicích

Ačkoli jsou České Budějovice velkou městskou aglomerací s okrajovými sídlišti Šumava, Vltava a Máj, nebudete si tu připadat tak, jako například na okraji Prahy. Je to dáno polohou města, které je obklopeno překrásnou krajinou Třeboňské pánve, Blanského lesa a Táborské pahorkatiny.

Chcete-li prožít romantickou dovolenou, kde se zároveň nebudete nudit, a budete se cítit bezpečně, což nelze vždy tvrdit o cestování za hranice republiky, tento region je to pravé místo. Ubytování lze zajistit v některém z penzionů v Českých Budějovicích Penzionurudolfa.cz, nedaleko centra a na okraji parku Stromovka, kde je klid a daleko od frekventovaných silničních tahů a železničních tratí.

českobudějovický park

Pobyt ve městě vám nebude připadat jako život v centru New Yorku, je to tu jakési jiné, více charismatické, otevřené a přátelské. Přímo z penzionu se můžete vydat na kole i opačným směrem, nežli ke zmíněnému zámku v Hluboké nad Vltavou, vřele doporučujeme cyklotrasu Vltavskou směrem do Boršova nad Vltavou, ke klášteru Zlatá Koruna, do Českého Krumlova, Zátoně, Rožmberku nad Vltavou, Vyššího Brodu, Loučovic, až k hrázi přehrady Lipno. Jízdu na kole můžete podniknout i opačným směrem, což je mnohem snazší vzhledem k tomu, že takto cyklotrasa směřuje zpravidla z kopce.

Zdatnější cyklisté mohou z českobudějovického centra směřovat na letiště v Plané a odtud nabrat směr Křemže, Holubov, Krasetín a pokračovat až k vrcholu Kleti. Odměnou vám bude fantastický výhled do krajiny, zahlédnete odtud zámek v Hluboké i okraj jihočeské metropole. A zdá-li se vám to málo, další dny se nasměrujte na Třeboňsko a k Novohradským horám a budete mít program následujících volných dnů doslova nabitý zážitky.