Pro čistou vodu

Horka jsou i pro česká léta docela typická, což jednou za čas nevadí, ale mít tropy celé dva měsíce, což už ani u nás není nic neobvyklého, je velmi nepříjemné. Nejenže se takto člověk hůře soustředí, ale obecně dostává organismus docela dost zabrat. Z toho důvodu se doporučuje doplňovat pravidelně tekutiny, aby naše těla i mysli fungovaly tak jak správně mají. Ochladit se dá ale i mnohem efektivněji, třeba v bazénu. Veřejná koupaliště však v letních měsících praskají ve švech, a proto je rozumnější si udělat svou vlastní koupací plochu u sebe na zahradě. Sice se takovýto projekt může dost prodražit, na druhou stranu nemusí stát vyloženě šílené peníze. Kupříkladu nadzemní bazény jsou už dnes docela levné.

Děti v bazénu

Vodní plocha žel není jedinou investicí, co musí člověk podniknout. Také je nezbytné dát nějaké peníze na ochranu vody. Ta by totiž měla být, pokud možno co nejčistší. A k tomuto účelu lze použít pouze vhodnou chemii a solární plachty. Chemie do bazénu může mít celou řadu podob. Asi tím nejtypičtějším zástupcem je chlór, který je skutečně vysoce efektivní. Problém je v tom, že dokáže být pro některé jedince s citlivější pokožkou přespříliš agresivní. Takovýmto lidem často způsobuje různé vyrážky, případně svědění očí. Naštěstí je možné si pořídit i méně agresivní varianty s aktivním kyslíkem.

Plavec

Tyto přípravky nijak neškodí, avšak jsou o něco dražší než chlór. Kdo touží po zcela přírodní dezinfekci, ten pak zvolí bazénovou sůl. Ta je sama o sobě docela levná, nicméně její fungování je úzce spjato se solonizační jednotkou, která je naopak cenově docela náročná. Krom mikroskopických nečistot je vhodné se starat i o ty okem viditelné. Proto by každým majitel bazénu měl na noc hladinu přikrývat příslušnou solární plachtou. Ta nejenže dokáže vodu uchránit před znečištěním, ale zároveň zvládne při slunečném počasí vodu ohřívat.