Sbal si kufru a jedem

 Od přírody jsme zvědaví a máme rádi pocit jistoty. Proto neustále toužíme poznávat nové věci a také jejich poznávání důkladně plánujeme. Přesto se jistě každý z nás setkal s nějakou akcí mimo svůj běžný plánovací harmonogram. Zde je pár tipů jak při takové příležitosti nepřijít o rozum a zachovat si chladnou hlavu.

1)     Náplň dovolené
V první řadě je třeba si uvědomit, jak chcete strávit své neočekávané volno. Zda byste se chtěli jen tak válet na sluníčku, navštívit nějaké zajímavé místo, anebo si vyrazit za kulturou. Od toho se bude odvíjet celé další plánování.

2)     Délka volna
Ať už se jedná o prodloužený víkend, nebo o celozávodní dovolenou se kterou jste nepočítali, ovlivní to Váš výběr. Pokud máte jen pár dnů, je dobré si stanovit, kolik času z celkového volna jste ochotní strávit na cestách. Od toho se bude odvíjet dostupnost místa. A tím se naše rozhodování zjednoduší.

3)     Počet zúčastněných
U plánování na poslední chvílí se v tomto bodě může vyskytnout problém. Najít jedno nebo dvě volná místa v hotelu nebo restauraci je reálné. Avšak pro početnější skupiny je to už opravdu dost omezené. Pokud zařizujete dovolenou pro více osob, doporučuji si opravdu pečlivě zjistit počet zúčastněných. Pokud se někdo ze seznamu z vážného důvodu nebude akce účastnit, storno poplatek to vyřeší. Pokud ale někdo neočekávaně přibude, může to narušit už to, co jste naplánovat stihli.

4)     Finanční situace   
Je nutné si předem stanovit finanční rozpočet. Jelikož se nejspíš jedná o neplánovanou aktivitu, málo kdy máme stranou velký finanční obnos na útratu. Zde je dobré neopomenout předchozí bod. Jelikož jako početnější skupina budete mít jisté výhody. Samozřejmě čím více Vás bude, tím výhodněji Vás to také může vyjít.

Jestli jste už všechny tyto body zvážili, dodala bych už jen jediné. Chcete-li si to opravdu užít, i když naše možnosti byli omezené, dejte na jednoduchost a pohodli. A hlavně pokud je Vás více, dbejte na výběr opravdu toho, co unesou všichni, nebo toho, co skýtá více možností odreagování. Tak šťastnou cestu.