100% hypotéka – cesta jak na ní dosáhnout

Nejčastější možností financován především bydlení je oblíbený finanční produkt, který nabízejí bankovní i nebankovní společnosti a to hypotéka.
Můžete si vzít klasickou nabídku určenou pouze na bydlení nebo americkou, z které peníze můžete využít na cokoliv. Je však možná 100% hypotéka?
Není to tak dávno, co Česká národní banka nařídila zrušení financování jakéhokoliv záměru plnou částkou z hypotéky. Důvodem tohoto opatření je ochrana dlužníků před nadměrným finančním zatížením a proto finanční společnosti vyžadují od klientů úspory, které doplní požadovanou částku a nebudou se tak muset zadlužit na vysoké hypotéky.

stavba

Je však na každé společnosti, jestli půjde do rizika a poskytne plnou sumu na úvěr nebo zajistí klientům jen určité procento z požadované částky a tím ochrání žadatele před přílišným zadlužením.
Banky tedy požadují pro získání hypotečního úvěru nejen vysoké příjmy a bonitu klienta, ale také vysoké procento úspor. Nebankovní společnosti jsou v tomto směru shovívavější a poskytují až 90%.

Podání online a žádné zdlouhavé čekání na vyřízení
Podmínkou pro získání hypotéky je ručení nemovitostí a to formou zástavního práva ve prospěch dané finanční společnosti. Tato zástava je platná po dobu splácení úvěru a zástavní právo bude zrušeno po splacení dlužné částky včetně úroků.

Oceníte také rychlé vyřízení a to podání žádosti online. Minimum dokumentů je další výhodou, kterou u nebankovních společností oceníte a také možnost získat hypoteční úvěr i se záznamem v registrech dlužníků.
Po podepsání smlouvy dostanete požadovanou částku na svůj bankovní účet. Její výše je závislá na konkrétním požadavku klienta a také na tržní hodnotě nemovitosti. Tržní cena určuje maximální možnou výši, ze které se počítá uvedených 90%, které je možné získat.

euro

Peníze následně můžete využít na koupi bytu, domu či jeho stavbu nebo v případě bezúčelné varianty na cokoliv dalšího či dokonce vyplacení dluhů.