Společníci pro vysokou kvalitu bazénové vody

Když se chcete dobře vykoupat a mít jistotu, že se vám po koupání na kůži náhodou neobjeví nějaká nepříjemná vyrážka anebo snad ještě něco horšího, tak rozhodně nespoléhejte na koupání ve veřejných nádržích. Ať už se budete koupat na veřejném koupališti či v aquaparku, tak i přesto, že se zde pracovníci údržby o vodu důkladně a svědomitě starají, tak se vám zde klidně může stát, že si odtud odnesete nějaké zdravotní problémy.
průzračná voda.jpg
Když se totiž někde koupe velký počet lidí, tak nikdy nevíte, co se ve vodě objeví. A mnohdy stačí málo a citlivý člověk se nestačí divit, jak jeho kůže druhý den po koupání vypadá. Pokud tedy chcete mít jistotu, že vás něco podobně nepříjemného nepotká, tak se musíte spolehnout pouze a jen na vlastní bazén, protože v tom se koupete pouze a jen vy a vaše rodina, takže moc dobře víte, jaký máte zdravotní stav a co můžete od svého bazénu očekávat.
mladý muž ve vodě.jpg

Kvalitní bazénová chemie je základ

Nicméně jasné je, že kvalita vody a její zdravotní nezávadnost nespočívá jen v tom, že si do své vodní nádrže nepustíte nikoho, kdo by byl po zdravotní stránce rizikový. Zdravotní komplikace vám totiž stejně tak mohou způsobit i agresivní řasy a sinice, které se do vody dostanou s větrem zvenčí. Ovšem ty můžete ve své nádrži také chytře eliminovat tím, že budete pravidelně používat spolehlivou a kvalitní bazénovou chemii. Ta je vždy založena na nějakém silném oxidačním činidle, které už si se všemi nežádoucími organismy ve vaší vodě hravě poradí. Záleží jen na vás, zda si zvolíte řadu s přípravky chlorové, bromové anebo kyslíkové bazénové chemie. Všechny tyto přípravky mají svá specifika a jistě si mezi nimi vyberete ty pravé. Důležité však je, abyste vždy pečlivě sledovali konkrétní hladinu oxidačního činidla ve vodě, protože ta se může v čase měnit, a pokud by náhodou klesla pod určitou mez, jednalo by se o volný prostor pro nežádoucí mikroorganismy. Nicméně pokud se budete držet pokynů výrobce, tak vaše voda bude vždy nádherně čistá a zdravotně nezávadná.