Gran Canaria – nejen hory a pláže

Pokud zvažujete návštěvu některého z Kanárských ostrovů, Gran Canaria pravděpodobně figuruje na vašem seznamu kandidátů. Co zde naleznete?

Hory

Pokud jste již dříve navštívili Tenerife, je dost dobře možné, že Gran Canaria vám přijde jako jeho menší kopie. V obou případech nalezneme hlavní město na severovýchodě, do něhož se dostaneme pomocí jediné dálnice, jež jej spojuje s jižními letovisky.

Milujete-li hory, v centrální části ostrova se jich nabažíte dosyta. Nejvyšší bod se jmenuje Pico de las Nieves. Pro výlet na toto místo se doporučuje vyhradit si celý den.

Nejen v jeho okolí se rozprostírá zhruba dvacítka výhledů. Například Mirador de Ingenio vás zavede na náhorní plošinu, na níž se můžete pokochat výhledem na horské palmy, skaliska či vegetaci borovic.

gran canaria

Pláže

Preferujete-li opalování se na pláži s knihou v ruce, tradiční letoviska jako například Maspalomas téměř jistě splní vaše očekávání. Jižní část ostrova se nachází na závětrné straně, tudíž rozhodně nebudete trpět zimou ani v měsících jako je prosinec nebo leden.

Pokud byste si naopak přáli vyřádit se v rozbouřeném moři, zavítejte na opačnou stranu. V zimních měsících zde nejsou výjimkou ani několikametrové vlny.

dívka na Kanárech

Turistické atrakce

Vhodné povětrnostní podmínky každoročně lákají příznivce kiteboardingu na východní pobřeží. V městečku Agüimes se v červnu scházejí vyznavači této disciplíny, aby poměřili síly v rámci týdenního kiteboarding festivalu.

V blízkosti hlavního města Las Palmas se můžeme vydat do botanické zahrady Jardín Botánico Viera y Clavijo. V roce 1952 ji založil švédský nadšenec Eric Sventenius. Vytkl si za cíl shromáždit na jednom místě všechny rostliny, jež se vyskytují na Kanárských ostrovech. Dlouhá léta projížděl všechny jejich kouty, aby této mety dosáhl. A právě v této botanické zahradě si můžete výsledek jeho práce prohlédnout.