Jaké balicí materiály využít pro stěhování


Chystáte se na stěhování v Praze 10 a uvažujete o pořízení balicího materiálu? Namísto novin a časopisů, které zapáchají a špiní tiskařskou barvou, můžete použít něco mnohem lepšího:

Zip sáčky – poměrně hojně rozšířenou pomůckou jsou v současné době zipové pytle a sáčky. Vyrábí se jich poměrně značný rozsah, co se týče rozměrů a tloušťky plastové fólie, a můžete do nich zabalit všechny drobnosti, které by se mohly poztrácet, kdyby byly pouze vložené do obyčejného sáčku. Velkou výhodou zipových sáčků je jejich nízká hmotnost, minimální objem samotného obalu a zdravotní způsobilost uchovávat v nich potraviny. Bez problémů do nich můžete zabalit jak svačinu, tak i ořechy nebo strouhanku. Zipový jezdec je velmi spolehlivý a je téměř nemožné, aby se sám od sebe uvolnil.

bublinková fólie, lepicí páska a nůžky

Bublinkové fólie – zdá se, že tento balicí materiál patří k nejoblíbenějším. Do bublinkové fólie totiž zabalíte v domácnosti v podstatě všechno, jak věci do krabic, tak i některé kusy nábytku, spotřebiče, svítidla, obrazy, elektroniku a výpočetní techniku, sportovní potřeby, hračky, skleněné předměty, keramiku, porcelán, plastové předměty atd.

dívka s bublinkovou fólií

Flexi fólie – je to velmi tenká fólie z polyetylenu, pevná a zároveň pružná a zabalíte do ní hlavně věci, co se nevejdou do krabic, jako např. rozebraný nábytek na jednotlivé desky. Flexi fólie je bude chránit zejména před poškrábáním.

Kartonová střiž – jedná se o papírový karton, který je upraven ve střižném nástroji tak, že vytváří něco podobného, jako roztahovací měchy tahací harmoniky. Střiž se využívá k vyplnění volného prostoru v krabici a zabezpečuje před rozbitím např. sklo a porcelán. Hodí se i pro vkládání https://www.prace.cz/nabidky/vkladani-dat-do-pocitace/ mezi talíře a misky a další křehké předměty.

Biologicky rozložitelná tělíska – některé e-shopy propagují tento způsob balení zboží při cestě k zákazníkům, a je to dobrá volba. Jedná se např. o drobná tělíska z kukuřice, která slouží jako výplňový materiál pro balení křehkých věcí. Tělíska se rozpustí při kontaktu s vodou a můžete je bez problémů vyhodit i do komunálního odpadu nebo na kompost.