Používat chlorové tablety do bazénu je snadné!

Pokud budete volit, na jakou aktivní látku bazénové chemie vsadit při výběru těch pravých přípravků pro úpravu bazénové vody, tak byste měli vědět o tom, že pokud jde o udržení té nejlepší jakosti bazénové vody, tak je chlór ideální volbou. Nelze se proto divit tomu, že ho s oblibou využívají také profesionálové z úpraven pitných vod a pracovníci údržby veřejných koupališť, tedy takových pracovišť, kde jsou na dobrou kvalitu vody opravdu vysoké nároky.

květina

Nicméně pokud jde o chlór jako o vhodné oxidační činidlo, tak i v takovém případě máte na výběr opravdu mnoho možností různých přípravků bazénové chemie od těch kapalných, přes sypké, až po tablety.
V takovém případě byste si měli rozmyslet, jaké máte nároky na cenu takového přípravku, zda raději upřednostňujete snadnost jeho použití anebo výbornou spolehlivost.

K velice levným, a zároveň velice účinným přípravkům chlorové chemie patří jistě chlornan sodný neboli tekutý chlór, na který narazíte snad ve všech profesionálních úpravnách vod. Jeho nevýhodou je horší manipulace a složitější dávkování, při kterém byste měli zachovat všechna pravidla práce s nebezpečnými chemickými přípravky. Pokud jde o jeho použití v soukromých bazénech, hodí se nejvíce do automatických dávkovačů.

vodopád

Naopak velice snadné je využití praktických chlorových tablet. Ty se mezi lidmi těší veliké oblibě právě díky jednoduchosti jejich použití. Když jde o chlorové tablety, nemusíte nic složitě odměřovat ani dávkovat, prostě vhodíte potřebný počet tablet do vody anebo je vložíte do plováku, aby se rovnoměrně rozpustily do celého objemu nádrže. Stačí tak málo a o desinfekci vody máte spolehlivě postaráno. Navíc, chlorové tablety jsou maximálně vhodné především do opravdu malých bazénů, jako jsou různé dětské nafukovací bazénky, fontánky a brouzdaliště, kde jiný způsob desinfekce vody prakticky nepřichází v úvahu.