Prověřte si svůj dům z hlediska úniku tepla

Blíží se chladné období roku, a proto je ten nejvyšší čas se zamyslet nad tím, zda byste na vytápění nemohli nějak ušetřit. Všichni dobře víme, že právě vytápění tvoří podstatnou část rozpočtu všech domácností, přičemž výdaje za vytápění mohou u některých domácností překročit i několik desítek tisíc korun. A to není málo. Pokud vy sami máte pocit, že za vytápění platíte více, než byste měli anebo máte pocit, že firma, která vám právě postavila anebo rekonstruovala dům, svou práci nezvládla dobře, tak se neváhejte obrátit na profesionály s termovizní kamerou, kteří všechny závady hravě ověří.

kulatý teploměr

Díky speciálnímu měření a jeho následné interpretaci je možné odhalit i zdánlivě nepodstatné nedostatky, které vás ovšem ve výsledku mohou stát mnoho tisíc korun navíc. A věřte tomu, že teplo vám zdaleka nemusí z domu utíkat pouze starými okny. Mnohdy se odhalí únik tepla takovými cestami, na jaké by vás ani nenapadlo pomyslet.

Je tedy jasné, že ve srovnání s tím, kolik peněz můžete takovým odborným měřením ušetřit, se vám objednání této služby jednoznačně vyplatí, a že cena termovize je opravdu výhodná. Tím spíše, když si můžete vybírat z několika různých variant balíčků služeb. Tyto nabídky se liší především délkou měření s termovizní kamerou a počtem termovizních snímků, které obdržíte. Pro větší a členitější budovy je tak přirozeně lepší zvolit delší a podrobnější měření, protože krátké měření by nemuselo odhalit všechny případné nedostatky.
regulátor teploty

Skvělá pro vás jistě bude i možnost následné konzultace výsledků se zpracovatelem termovizních snímků a protokolů, a různá doporučení, které obdržíte proto, aby se vám případné zjištěné nedostatky v úniku tepla podařilo co nejlépe, a co nejrychleji napravit.

V případě, že nejste spokojeni s prací dodavatelské firmy, která vám postavila váš dům anebo jej rekonstruovala, získáte díky termoviznímu měření praktický podklad pro reklamaci odvedené práce. Nedostanete se tak do sporu o to, zda je provedené dílo kvalitní či není, protože budete mít v ruce jasné důkazy o tom, co dodavatelé zanedbali, a co musí napravit.